Nawigacja
Strona główna
Związek Drużyn
1 DH "Sokół"
5 DH "Platany"
8 DW "Włóczykije"
9 DW "Dęby"
10 DH "Dreptaki"
56 DH "Grom"
65 DSH "Warta"
1 GZ "Rozbrykane Iskierki"
3 GZ "Leśne Pogotowie"
Rozkazy
Budujemy Kalwarię
Komenda
Kontakt
Logowanie
Losowe zdjęcia
Strona na serwerze firmy:
lisek.pl
Kwatera Główna ZHP
Chorągiew Ziemi Lubuskiej ZHP
T-Teens
Mały Pitagoras
5 DH "Platany"
Platany

Nasza drużyna prężnie działa od listopada 2008 w Szkole Podstawowej w Murzynowie. Opiekuje się nami druhna Julita Maciejewska. Działalność rozpoczęliśmy od szkoleń i zdobywania pieniędzy na mundurki. Dzięki kiermaszom i różnym akcjom zdołaliśmy umundurować wszystkich harcerzy.

Spotykamy się na zbiórkach, na rajdach, biwakach, akcjach i wycieczkach. W trakcie zajęć uczestnicy zdobywają kolejne sprawności, przechodzą próby na odwagę, uczą się gotowania, pieczenia, szycia, majsterkowania. Druhowie i druhny biorą udział w akcjach np. zbierania śmieci, sadzenia drzew. Pomagają ludziom starym i chorym, roznoszą paczki, kartki świąteczne, odwiedzają chorych w szpitalu, wspólnie się bawią, śpiewają, zbierają grzyby, poznają najbliższą okolicę. Uczą się życia zgodnego z Prawem Harcerza.

Byliśmy dwa razy organizatorami Święta Wiosny dla całego Hufca Międzyrzecz. Każdego roku organizujemy mikołajki. We wrześniu 2011r. mogliśmy gościć harcerzy ze Skwierzyny na biwaku w Dobrojewie i zorganizować atrakcyjne zajęcia. Mamy w planie jeszcze wiele innych zadań, które z pewnością zrealizujemy.
Copyright © zhpskwierzyna.pl 2011-2018
Odwiedziło nas 492551 gości.
kontakt: komendant@zhpskwierzyna.pl
tel. 95 749 39 73, kom. 608 438 915
Oparte na: PHP-Fusion v 6.01.18
wkudlin