Nawigacja
Strona główna
Związek Drużyn
1 DH "Sokół"
5 DH "Platany"
8 DW "Włóczykije"
9 DW "Dęby"
10 DH "Dreptaki"
56 DH "Grom"
65 DSH "Warta"
1 GZ "Rozbrykane Iskierki"
3 GZ "Leśne Pogotowie"
Rozkazy
Budujemy Kalwarię
Komenda
Kontakt
Logowanie
Losowe zdjęcia
Strona na serwerze firmy:
lisek.pl
Kwatera Główna ZHP
Chorągiew Ziemi Lubuskiej ZHP
T-Teens
Mały Pitagoras
Nocowisko w Murzynowie

W dniach 15-16 lutego 2013r., z piątku na sobotę, 5 DH Platany miała zaszczyt gościć 56 DH Grom oraz 1 DH Sokół na nocowisku, które odbyło się w Szkole Podstawowej Murzynowie.

Zimowisko związane było z obchodami Dnia Myśli Braterskiej, które miało na celu utrwalenie i przybliżenie wiadomości o skautingu poprzez gry i zabawy. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od gry terenowej. Na punktach była rozstawiona grupa z Młodzieżowej Rady Sołectwa Murzynowo, za co gorąco im dziękuję. Gra związana była z wiedzą i symboliką harcerską. Punktowana była także znajomość szyfrów, dzięki którym harcerze przygotowywali plakaty związane z pięknym cytatem Roberta Baden-Powella.

O godzinie 21:30 odbyło się świeczkowisko. Zadaniem zastępowych było przygotowanie nazwy oraz okrzyku związanego z BMD. Kapitan przedstawiał poszczególną grupę, proponując przy tym ulubioną piosenkę. Podczas uroczystości dh. Ola, dh. Asia, dh Kacper, dh. Maciej, dh. Michał mieli zaszczyt złożyć Przyrzeczenie Harcerskie. Byli oni bardzo zaskoczeni, cieszyliśmy się razem z nimi, ponieważ w ten szczególny dzień powiększyła nam się rodzina harcerska. Tropicielka Joanna Guziałek zdobyła znak drużyny poprzez sumienną pracę. Harcerze mieli jeszcze jedną okazję do świętowania - kochana druhna Agnieszka Tul została obdarowana symbolicznym torcikiem z okazji 19 urodzin. Uczestnicy odśpiewali dla niej piosenkę "Przechyły", która jej się bardzo podoba. Podczas tego wieczoru było dużo momentów skłaniających do wzruszeń. Całą tą sytuację najlepiej przedstawiają zdjęcia. Całą uroczystość zakończył bratni krąg.

Następnego dnia harcerze mieli zajęcia, na których między innymi z okazji DMB przygotowywali kartki dla przyjaciół Związku Drużyn Skwierzyna. Serdecznie dziękuję druhnom i druhom za przygotowanie obiadu pod czujnym okiem phm. Michała Mańczaka oraz pwd. Marioli Tul.

Dziękuję pani dyrektor Krystynie Filipiak-Wowczko za udostępnienie szkoły. Pani sołtys Annie Nobel za pomoc i obecność przy świeczkowisku. Dh. Halinie Mąderek-Matysik za wsparcie. Wychowawcom dh. Marioli Tul, dh. Agnieszce Tul, dh. Michałowi Mańczakowi. To oni są "motorami" napędzającymi działanie drużyny. :) Dziękuję również dh. Julicie Maciejewskiej za przybycie na świecowisko i za wspólną zabawę.

Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za mile spędzone chwile w naszym towarzystwie.

dh. Ewa Januchowska drużynowa 5 DH "Platany"

Copyright © zhpskwierzyna.pl 2011-2018
Odwiedziło nas 487481 gości.
kontakt: komendant@zhpskwierzyna.pl
tel. 95 749 39 73, kom. 608 438 915
Oparte na: PHP-Fusion v 6.01.18
wkudlin