Nawigacja
Strona główna
Związek Drużyn
1 DH "Sokół"
5 DH "Platany"
8 DW "Włóczykije"
9 DW "Dęby"
10 DH "Dreptaki"
56 DH "Grom"
65 DSH "Warta"
1 GZ "Rozbrykane Iskierki"
3 GZ "Leśne Pogotowie"
Rozkazy
Budujemy Kalwarię
Komenda
Kontakt
Logowanie
Losowe zdjęcia
Strona na serwerze firmy:
lisek.pl
Kwatera Główna ZHP
Chorągiew Ziemi Lubuskiej ZHP
T-Teens
Mały Pitagoras
Wyprawa wehikułem czasu

W dniach 13-15 lutego Iskierki pojechały na biwak do Wierzbna by tam wyruszyć po przygodę własnoręcznie przygotowanymi wehikułami czasu. Pierwszym przystankiem naszej wyprawy była Prehistoria, gdzie wszyscy uczestniczyli w grze "W nieznane" oraz poznali znaki patrolowe podczas zajęć "Azymut Grecja". Drugiego dnia zawędrowaliśmy do Starożytności, gdzie świetnie bawiliśmy się na Igrzyskach Olimpijskich. Przeprowadziliśmy też badania archeologiczne, w trakcie których poznaliśmy szyfry oraz braliśmy udział w zajęciach "Na ratunek olimpijczykom" - nauka bandażowania. Wieczorem urządziliśmy sobie biesiadę grecką, na którą przybyli nasi rodzice. Następnie nasze wehikuły czasu wylądowały w Kosmosie, aby tam urządzić sobie wyścigi latających talerzy i zabawę "Złap Kosmitę". Nagrodą dla wszystkich zuchów było wspólne oglądanie filmu "Małpy w Kosmosie".

Rozpoczęliśmy od spotkania z ratownikiem medycznym dh Michałem, który nauczył nas sposobu wzywania służb alarmowych i udzielania pierwszej pomocy w razie skaleczeń lub innych obrażeń. Ogromną frajdę sprawiło nam przygotowywanie kolorowych kanapek. Wszystkie były apetyczne i smaczne, co stwierdziliśmy w trakcie kolacji.

Wyczerpani, ale szczęśliwi wylądowaliśmy na Ziemi, aby oznajmić wszystkim, że właśnie zakończyliśmy zdobywanie sprawności podróżnika.

dh. Iwona
Copyright © zhpskwierzyna.pl 2011-2018
Odwiedziło nas 487516 gości.
kontakt: komendant@zhpskwierzyna.pl
tel. 95 749 39 73, kom. 608 438 915
Oparte na: PHP-Fusion v 6.01.18
wkudlin