Nawigacja
Strona główna
Związek Drużyn
1 DH "Sokół"
5 DH "Platany"
8 DW "Włóczykije"
9 DW "Dęby"
10 DH "Dreptaki"
56 DH "Grom"
65 DSH "Warta"
1 GZ "Rozbrykane Iskierki"
3 GZ "Leśne Pogotowie"
Rozkazy
Budujemy Kalwarię
Komenda
Kontakt
Logowanie
Losowe zdjęcia
Strona na serwerze firmy:
lisek.pl
Kwatera Główna ZHP
Chorągiew Ziemi Lubuskiej ZHP
T-Teens
Mały Pitagoras
Nasza Biało - Czerwona

Jak co roku pod koniec kwietnia pwd. Mariola Tul ze Związku Drużyn ZHP Skwierzyna zorganizowała dla uczniów klas III Szkoły Podstawowej konkurs "Nasza Biało - Czerwona".

Najpierw odbyły się eliminacje do finału we wszystkich klasach trzecich, które polegały na rozwiązaniu testu składającego się z 12 pytań ze znajomości barw flagi, Konstytucji 3 Maja oraz kilku podstawowych wiadomości o naszej ojczyźnie. Z każdej klasy wyłoniono po 4 osoby, które w poniedziałek 8 maja wzięły udział w finale konkursu.

Pierwsze miejsce zajął Franciszek Żuk z klasy 3b, drugie miejsce podzieliły miedzy siebie Klaudia Janiczek z klasy 3e i Iga Kubacka z klasy 3f, natomiast na trzecim miejscu znalazła się uczennica klasy 3c Marta Malinowska.

Dzieci wykazały się ogromną wiedzą dotyczącą flagi Polski, hymnu i godła czy też konstytucji.

Dziękuję bardzo paniom wychowawczyniom klas trzecich za pomoc i możliwość zorganizowania tego konkursu. Dziękuję również harcerzom z 56 DH "Grom": dh. Mikołajowi, dh. Oskarowi, dh. Jankowi, dh. Kacprowi, dh. Idze i dh. Wiktorii za pomoc podczas eliminacji i finału konkursu.

Każdy uczeń otrzymał nagrodę pocieszenia i dyplom, a zwycięzcy dodatkowo książki. Zakup nagród był możliwy dzięki finansowemu wsparci Gminy Skwierzyna.

Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj!
pwd. Mariola Tul
Copyright © zhpskwierzyna.pl 2011-2018
Odwiedziło nas 492570 gości.
kontakt: komendant@zhpskwierzyna.pl
tel. 95 749 39 73, kom. 608 438 915
Oparte na: PHP-Fusion v 6.01.18
wkudlin