Nawigacja
Strona główna
Związek Drużyn
1 DH "Sokół"
5 DH "Platany"
8 DW "Włóczykije"
9 DW "Dęby"
10 DH "Dreptaki"
56 DH "Grom"
65 DSH "Warta"
1 GZ "Rozbrykane Iskierki"
3 GZ "Leśne Pogotowie"
Rozkazy
Budujemy Kalwarię
Komenda
Kontakt
Logowanie
Losowe zdjęcia
Strona na serwerze firmy:
lisek.pl
Kwatera Główna ZHP
Chorągiew Ziemi Lubuskiej ZHP
T-Teens
Mały Pitagoras
Puchar jedzie do Przytocznej

1DH Sokół wygrała Rajd Szlakiem Stalowych Kopuł.

Impreza ta w naszym harcerskim kalendarzu już od czterech lat zajmuje bardzo ważne miejsce. Przyjeżdżamy, by spróbować swoich sił. Tym razem też nie mogło nas tam zabraknąć.

Tegoroczny rajd był nieco inny niż zwykle. W swoje gościnne progi zaprosiła nas Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Międzyrzeczu. Tam mieliśmy bazę noclegową. Stworzyło to zupełnie nowe możliwości.

Integracyjne ognisko obrzędowe odbyło się na dziedzińcu zabytkowego zamku, a trasa nocnej gry terenowej przebiegała przez ważne historyczne punkty miasta. Dzieje Międzyrzecza są przecież niezwykle ciekawe. Warto poznać je bliżej. Gra to z pewnością umożliwiła.

Następnego dnia rozpoczęliśmy zmagania na trasie gry dziennej. Grupy harcerzy starszych i wędrowników ruszyły pieszo wczesnym rankiem w stronę Kurska. Natomiast harcerze młodsi zostali przewiezieni do wsi wojskowymi ciężarówkami. Tam rozpoczęliśmy zmagania.

Na punktach trzeba było zmierzyć się z najróżniejszymi wyzwaniami. Harcerze musieli wykazać się sprawnością fizyczną, znajomością zasad pierwszej pomocy. Potrzebowali też umiejętności z tak zwanej pionierki, czyli radzenia sobie w trudnych warunkach terenowych: rozbijaliśmy namiot, gotowaliśmy jajko na twardo, odczytywaliśmy znaki patrolowe. Oczywiście nie zabrakło również atrakcji w bunkrach, które są stałym elementem rajdu. Każdy harcerz mógł bliżej poznać historię tych niezwykłych miejsc.

Trasa upływała w bardzo miłej atmosferze. Zmęczenie z czasem zaczęło dawać o sobie znać. Harcerz jednak nie narzeka. Trudy wędrówki przyjmuje z uśmiechem i pamięta, że najważniejsza jest dobra zabawa oraz możliwość pracy nad sobą. Każdy taki rajd rozwija, pozwala nabyć nowe umiejętności i doświadczenie, które procentuje nie tylko podczas kolejnych harcerskich imprez. Przydaje się również w życiu. Harcerz staje się coraz bardziej zaradny, samodzielny i wytrwały.

Harcerskie wyjazdy nie potrzebują żadnej reklamy. Kto choć raz doświadczy magii braterstwa i poczuje radość płynącą ze wspólnego spędzania czasu, już zawsze będzie chciał uczestniczyć w takich wydarzeniach. W naszych szeregach jest miejsce dla każdego.

1 DH Sokół wygrała zmagania na trasie harcerskiej, uzyskując 71 punktów. Wiemy jednak, że to nie jest najważniejsze. Dziękujemy Organizatorom rajdu za to, że kolejny raz mogliśmy poczuć się częścią wielkiej wspólnoty harcerskiej i wracamy do domu z pięknymi wspomnieniami. Za rok przyjedziemy po kolejne.

Czuwaj!
pwd Renata Pałka
Copyright © zhpskwierzyna.pl 2011-2018
Odwiedziło nas 473517 gości.
kontakt: komendant@zhpskwierzyna.pl
tel. 95 749 39 73, kom. 608 438 915
Oparte na: PHP-Fusion v 6.01.18
wkudlin