Nawigacja
Strona główna
Związek Drużyn
1 DH "Sokół"
5 DH "Platany"
8 DW "Włóczykije"
9 DW "Dęby"
10 DH "Dreptaki"
56 DH "Grom"
65 DSH "Warta"
1 GZ "Rozbrykane Iskierki"
3 GZ "Leśne Pogotowie"
Rozkazy
Budujemy Kalwarię
Komenda
Kontakt
Logowanie
Losowe zdjęcia
Strona na serwerze firmy:
lisek.pl
Kwatera Główna ZHP
Chorągiew Ziemi Lubuskiej ZHP
T-Teens
Mały Pitagoras
Witaj maj, 3 maj!

Miłość do ojczyzny może przejawiać się w różny sposób. Bez wątpienia udział w uroczystościach z okazji najważniejszych świąt narodowych jest jednym z nich.

Gminne uroczystości patriotyczne znów z udziałem Rozbrykanych Iskierek i Sokoła.

Harcerz i zuch mają świecić przykładem i wciąż uczyć się, jak być wzorem dla innych. Skaut nie jest ideałem, ale nie szczędzi swoich sił, by do niego dążyć. Wielkim powodem do dumy jest więc obecność harcerzy i zuchów podczas gminnych uroczystości patriotycznych w Przytocznej.

Tego ważnego dnia nie zabrakło nas podczas Mszy Świętej w intencji ojczyzny. Braliśmy udział w oprawie liturgicznej. Zuchy i harcerze śpiewali psalm, czytali, nieśli dary i służyli przy ołtarzu.

Później z ogromną biało-czerwoną flagą udaliśmy się pod pomnik w Przytocznej. Tam harcerze z Sokoła pełnili wartę i złożyli poświęconą ziemię z miejsc ważnych narodowych bitew. Zuchy niosły kwiaty.

Mundur jest powodem do dumy, a okazja do służby na rzecz lokalnej społeczności to ogromna radość dla każdego zucha i harcerza. Lubimy się wspólnie bawić. Chętnie razem spędzamy czas na biwakach i rajdach. Ale kiedy trzeba, potrafimy również służyć, bo takie przecież jest najważniejsze zadanie każdego członka ZHP.

Czuwaj!
phm Iwona Krzysztof
pwd Renata Pałka
Copyright © zhpskwierzyna.pl 2011-2018
Odwiedziło nas 476996 gości.
kontakt: komendant@zhpskwierzyna.pl
tel. 95 749 39 73, kom. 608 438 915
Oparte na: PHP-Fusion v 6.01.18
wkudlin