Nawigacja
Strona główna
Związek Drużyn
1 DH "Sokół"
5 DH "Platany"
8 DW "Włóczykije"
9 DW "Dęby"
10 DH "Dreptaki"
56 DH "Grom"
65 DSH "Warta"
1 GZ "Rozbrykane Iskierki"
3 GZ "Leśne Pogotowie"
Rozkazy
Budujemy Kalwarię
Komenda
Kontakt
Logowanie
Losowe zdjęcia
Strona na serwerze firmy:
lisek.pl
Kwatera Główna ZHP
Chorągiew Ziemi Lubuskiej ZHP
T-Teens
Mały Pitagoras
Po drugiej stronie... granicy

Harcerze, harcerki i zuchy Związku Drużyn w Skwierzynie to poszukiwacze przygód i wrażeń.

Są uczestnikami wielu rajdów, biwaków i imprez nie tylko w regionie. Tym razem postanowili wybrać się 1 kwietnia do Bad Freienwalde. Co robili w Niemczech, czyli po drugiej stronie granicy?

Nasi dzielni wędrowcy postawili sobie kolejne wyzwanie – zdobyć wieże na słynnym Szlaku Czterech Wież w tym urokliwym niemieckim miasteczku tuż za polską granicą. Niedługa podróż autokarem okazała się świetną okazją do zacieśniania więzi między drużynami. Grom ze Skwierzyny i Sokół z Przytocznej od dawna żyją ze sobą w przyjaźni i lubią razem spędzać czas. Platany z Murzynowa także czuły się w tej ekipie bardzo dobrze.

Wędrówka pięknym szlakiem nie była łatwa, ale trudy podróży rekompensowały wspaniałe widoki i odpoczynek na łonie natury. Pogoda dopisała. Słońce hojnie obdarzało nas swoimi promieniami. Mogliśmy wygrzewać się na łąkach i polanach. Wspinaczka na poszczególne wieże wymagała wysiłku, ale harcerze nie zapominali o idei braterstwa i bezinteresownie sobie pomagali.

Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci przez gospodarzy tych wyjątkowych miejsc, a na końcu szlaku czekał na nas ciepły obiad i sok. Pożywiliśmy się i wspólnie pobawiliśmy. W drodze powrotnej wspominaliśmy, co wydarzyło się na szlaku. Postanowiliśmy odwiedzić też Cedynię – miejsce bardzo ważnej bitwy księcia Mieszka I. Przy pomniku upamiętniającym to wydarzenie zapaliliśmy znicze i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

Już planujemy kolejne wspólne wyprawy. Harcerskie życie jest pełne wyjątkowych barw. Polecamy każdemu!

Czuwaj!

pwd. Mariola Tul
phm. Beata Gunia
pwd. Renata Pałka
Copyright © zhpskwierzyna.pl 2011-2018
Odwiedziło nas 476994 gości.
kontakt: komendant@zhpskwierzyna.pl
tel. 95 749 39 73, kom. 608 438 915
Oparte na: PHP-Fusion v 6.01.18
wkudlin