Nawigacja
Strona główna
Związek Drużyn
1 DH "Sokół"
5 DH "Platany"
8 DW "Włóczykije"
9 DW "Dęby"
10 DH "Dreptaki"
56 DH "Grom"
65 DSH "Warta"
1 GZ "Rozbrykane Iskierki"
3 GZ "Leśne Pogotowie"
Rozkazy
Budujemy Kalwarię
Komenda
Kontakt
Logowanie
Losowe zdjęcia
Strona na serwerze firmy:
lisek.pl
Kwatera Główna ZHP
Chorągiew Ziemi Lubuskiej ZHP
T-Teens
Mały Pitagoras
Poszukiwacze przygód

Poszukiwacze przygód zaatakowali Zieloną Górę! Wyjątkowy biwak Sokoła i Rozbrykanych Iskierek.

Ferie trwają tylko dwa tygodnie. Mamy więc niewiele czasu, by prawić, by był to czas wyjątkowy. Harcerze i zuchy z Przytocznej podjęli się tego wyzwania. Rozpoczęli czas zimowego odpoczynku w Zielonej Górze. To okazało się wspaniałym pomysłem!

Na brak atrakcji z pewnością nikt nie mógł narzekać. Czasu na nudę nie miał żaden harcerz i żaden zuch. Zielona Góra każdego dnia odkrywała przed nami swoje tajemnice. Odwiedziliśmy palmiarnię, planetarium, salę zabaw, kino, kręgielnię, wzięliśmy udział w olimpiadzie sportowej... urządzaliśmy długie spacery po mieście i wycieczki komunikacją miejską. Zwyczajny przejazd autobusem od jednego miejsca do drugiego dostarczał wszystkim wiele radości.

Był to wyjątkowy czas nie tylko ze względu na dużą liczbę atrakcji. Harcerze i zuchy stały się świetnie współpracującą ze sobą grupą. Każdy "starszy" miał pod opieką "młodszego". Nie było żadnych sporów, kłótni i nieporozumień. Harcerze świetnie wywiązywali się z obowiązków wobec zuchów. A najmłodsi pokazali, że potrafią dzielnie znosić trud i wysiłek. Wielu zuchów było na takim biwaku pierwszy raz.

Bardzo pomocne w nawiązywaniu więzi były z pewnością wieczorne spotkania w kręgu. Każdy mógł komuś za coś podziękować lub przeprosić. To był zawsze wyjątkowy czas.

Dziękujemy druhnie Magdzie Bojanowskiej i dyrekcji szkoły za możliwość odwiedzenia Zielonej Góry. Jesteśmy wdzięczni również niesamowitym Rodzicom, bez których organizacja zimowiska nie byłaby możliwa.

dh Iwona Krzysztof
dh Renata Pałka
Copyright © zhpskwierzyna.pl 2011-2018
Odwiedziło nas 476846 gości.
kontakt: komendant@zhpskwierzyna.pl
tel. 95 749 39 73, kom. 608 438 915
Oparte na: PHP-Fusion v 6.01.18
wkudlin