Nawigacja
Strona główna
Związek Drużyn
1 DH "Sokół"
5 DH "Platany"
8 DW "Włóczykije"
9 DW "Dęby"
10 DH "Dreptaki"
56 DH "Grom"
65 DSH "Warta"
1 GZ "Rozbrykane Iskierki"
3 GZ "Leśne Pogotowie"
Rozkazy
Budujemy Kalwarię
Komenda
Kontakt
Logowanie
Losowe zdjęcia
Strona na serwerze firmy:
lisek.pl
Kwatera Główna ZHP
Chorągiew Ziemi Lubuskiej ZHP
T-Teens
Mały Pitagoras
Rodzinny piknik

Rodzinny piknik nie zawsze musi być organizowany przy kiełbaskach na grillu.

Zuchy z 5 WDH "Platany" z Murzynowa, 20 stycznia 2017r. w piątek zaprosili rodziców, dziadków i rodzeństwo na wspólne gry i zabawy. Czas był również dobry, przed dzień święta naszych dziadków i babć.

Ku naszemu zadowoleniu frekwencja dopisała. Mamy przygotowały ciasta, druhenki gry i zabawy, a zuchy zaopatrzyły się w różnego rodzaju wiersze na Dzień Babci i Dziadka. W powietrzu unosił się zapach drożdżowego ciasta, a uśmiech nie schodził z twarzy uczestników. Każdy brał udział w grach i zabawach. Drużyna najpierw przedstawiła gościom troszeczkę historii drużyny, co tu u nas się dzieje w czasie zbiórek, jakie mamy osiągnięcia i plany. A potem były śpiewy, pląsy zuchowe, gry, zabawy i dużo, dużo śmiechu.

Dzięki druhowi Maćkowi z 65 SDH "Warta" ze Skwierzyny, który zadbał o szlagiery lat młodości naszych dziadków, najstarsi goście przypomnieli sobie podczas wspólnego śpiewanie takie piosenki jak "Jagódki", "Lato, lato", czy też lubianą przez młodzież "Stokrotkę". Wśród zabaw było dmuchanie balonów (w nagrodę owocowy cukierek), rozpoznawanie głosów wnuczka/córki, rzut do celu (we wnuczkę/wnuczka). Dzieciaki jako spiker, spikerka przedstawiały krótkie historie, w których trzeba było odgadywać bohatera. O przysmaki zadbały troszkę mamy, a troszeczkę druhenki, wyróżnił się również zuch Adaś, który wspólnie z mamą przygotowali paterę z owocami.

Nasi najstarsi goście poopowiadali i przypomnieli fragmenty z życia ich młodości i jak to zawsze się mówi "...a kiedyś to było...". Wszyscy wspólnie się bawili, a co tutaj się działo, oprócz uczniów z gazetki w szkole, będą mogli przeczytać czytelnicy gazety "Powiatowej" z Międzyrzecza, na łamach której podzielimy się naszymi wyczynami.

Z harcerskim pozdrowieniem
"Czuwaj"
phm.Beata Gunia
drużynowa 5 WDH "Platany" z Murzynowa
Copyright © zhpskwierzyna.pl 2011-2018
Odwiedziło nas 487476 gości.
kontakt: komendant@zhpskwierzyna.pl
tel. 95 749 39 73, kom. 608 438 915
Oparte na: PHP-Fusion v 6.01.18
wkudlin