Nawigacja
Strona główna
Związek Drużyn
1 DH "Sokół"
5 DH "Platany"
8 DW "Włóczykije"
9 DW "Dęby"
10 DH "Dreptaki"
56 DH "Grom"
65 DSH "Warta"
1 GZ "Rozbrykane Iskierki"
3 GZ "Leśne Pogotowie"
Rozkazy
Budujemy Kalwarię
Komenda
Kontakt
Logowanie
Losowe zdjęcia
Strona na serwerze firmy:
lisek.pl
Kwatera Główna ZHP
Chorągiew Ziemi Lubuskiej ZHP
T-Teens
Mały Pitagoras
Do światła dobro garnie się

Dziś (17.12.2016 r.) Zielona Góra rozbłysła niezwykłym blaskiem.

Harcerze, harcerki i zuchy odwiedziły miasto z bardzo ważną misją: Odebrania Betlejemskiego Światła Pokoju.

Zgodnie z tradycją płomień ten przechodzi z rąk do rąk, od drużyny do drużyny, by w okresie bożonarodzeniowym przypomnieć harcerzom, że są posłani, by nieść innym światło i budować jedność.

Częścią tej społeczności byli dziś również członkowie Związku Drużyn Skwierzyna. Na początku spotkania wszyscy wzięliśmy udział w tradycyjnym apelu inauguracyjnym. Meldunek złożyły wszystkie przybyłe do stolicy województwa lubuskiego drużyny.

Nie mogło również zabraknąć dzielenia się opłatkiem, pięknych, szczerych życzeń. Zwyczajnego cieszenia się swoją obecnością. Atmosferę świąt przywołali członkowie zespołu muzycznego, który zagrał dla nas niepowtarzalny koncert kolęd i pastorałek.

Tak nastrojeni, duchowo wzbogaceni, poszliśmy do świątyni, by wziąć udział w nabożeństwie ekumenicznym, w trakcie którego dokonało się uroczyste przekazanie Światła z Betlejem. To wyjątkowe przeżycie i niepowtarzalne doświadczenie przekonać się znów, że jesteśmy wszyscy razem, idziemy do ludzi, by zanieść im Światło nadziei. Nabożeństwo miało wyjątkowy charakter nie tylko ze względu na jego ekumeniczny wymiar. Mogliśmy się poczuć wyróżnieni, ponieważ celebrował je ksiądz biskup Adam Dyczkowski.

Po nabożeństwie przyszedł czas na rozrywkę. Harcerze i zuchy mogli sprawdzić się w działaniach terenowych. Organizatorzy przygotowali ciekawą grę miejską "W pogoni za gwiazdą betlejemską". Dzięki niej mogliśmy trochę zwiedzić Zieloną Górę i sprawdzić swoje umiejętności sprawnościowe, wokalne i logiczne.

Trochę zmarznięci, ale uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy do bazy. Ukończyliśmy grę i podczas apelu końcowego otrzymaliśmy certyfikat potwierdzający odebranie oryginalnego Betlejemskiego Światła Pokoju.

Bardzo dziękujemy wytrwałym i dzielnym Organizatorom. Czas spędzony w Zielonej Górze na pewno na długo zapisze się w naszej pamięci. Pójdziemy teraz do swoich środowisk, by tam też nieść ludziom znak nadziei i prawdziwego pokoju.

pwd. Renata Pałka
Copyright © zhpskwierzyna.pl 2011-2018
Odwiedziło nas 476989 gości.
kontakt: komendant@zhpskwierzyna.pl
tel. 95 749 39 73, kom. 608 438 915
Oparte na: PHP-Fusion v 6.01.18
wkudlin