Nawigacja
Strona główna
Związek Drużyn
1 DH "Sokół"
5 DH "Platany"
8 DW "Włóczykije"
9 DW "Dęby"
10 DH "Dreptaki"
56 DH "Grom"
65 DSH "Warta"
1 GZ "Rozbrykane Iskierki"
3 GZ "Leśne Pogotowie"
Rozkazy
Budujemy Kalwarię
Komenda
Kontakt
Logowanie
Losowe zdjęcia
Strona na serwerze firmy:
lisek.pl
Kwatera Główna ZHP
Chorągiew Ziemi Lubuskiej ZHP
T-Teens
Mały Pitagoras
Słowiański Gród Lubuszan

W dniach od 21 lipca do 4 sierpnia 2016r. zuchy oraz harcerki i harcerze wraz z instruktorami Związku Drużyn Skwierzyna spędzili czas wakacji na obozie w Pobierowie.

Dzięki gościnności Hufca Mszana Dolna nasze obozowisko mogło mieć u nich swoją lokalizację. Na obóz z nami pojechało kilkoro dzieci niezrzeszonych, ale zaprzyjaźnionych z nami. Podczas trwania obozu Każda grupa wiekowa przyjęła nazwę związaną z Grodem Lubuszan, było plemię Obrzan, Jagiellonek, Czcigodnych oraz rycerzy i dam dworu. Harcerze i harcerki mogli wykazać się majsterką obozową wykonując elementy potrzebne podczas obozowania i zdobnictwo obozowe. W ten sposób powstały wieszaki, półki czy też totemy ustawione przed każdym z namiotów. Podczas dwutygodniowego pobytu druhny i druhowie zwiedzili Kołobrzeg, a w nim Muzeum Wojska Polskiego, płynęli statkiem "Pirat" po morzu, byli pod pomnikiem Tysiąclecia i Zaślubin z morzem. Zwiedzili muzeum Latanii w Niechorzu oraz Multimedialne Muzeum Na Klifie w Trzęsaczu, gdzie poznali legendę i historię ruin kościoła. Podczas obozowiska brali udział w zabawach przy muzyce, Olimpiadzie obozowej oraz ślubach słowiańskich. Natomiast ci obozowicze, którzy pierwszy raz przybyli na obóz przyjęli chrzest obozowy. Często spędzali czas na plaży budując różne budowle i fortyfikacje a także mieli możliwość kąpieli w morzu pod czujnym okiem ratownika.

Trzech najstarszych druhów z 65 DSH "Warta" wróciło z obozu w stopniu ćwika – udało im się pomyślnie zamknąć otwarte wcześniej próby. Harcerki i harcerze zdobywali sprawności harcerskie: wartownik, sobieradek obozowy, śpiewaczka, Robinson. Harcerkom i harcerzom z 56 DH "Grom" udało się na obozie złożyć przyrzeczenie harcerskie, a byli to: druhny Iga Stankiewicz i Paulina Śniowska oraz druhowie: Oskar Pleszko, Patryk Okraska i Dawid Szewczyk. Natomiast z 3 GZ "Leśne Pogotowie" Jasmine Grębosz złożyła obietnicę zuchową. Serdecznie im gratuluję i życzę powodzenia na szlakach harcerskiej wędrówki.

pwd. Mariola Tul
Copyright © zhpskwierzyna.pl 2011-2018
Odwiedziło nas 476998 gości.
kontakt: komendant@zhpskwierzyna.pl
tel. 95 749 39 73, kom. 608 438 915
Oparte na: PHP-Fusion v 6.01.18
wkudlin