Nawigacja
Strona główna
Związek Drużyn
1 DH "Sokół"
5 DH "Platany"
8 DW "Włóczykije"
9 DW "Dęby"
10 DH "Dreptaki"
56 DH "Grom"
65 DSH "Warta"
1 GZ "Rozbrykane Iskierki"
3 GZ "Leśne Pogotowie"
Rozkazy
Budujemy Kalwarię
Komenda
Kontakt
Logowanie
Losowe zdjęcia
Strona na serwerze firmy:
lisek.pl
Kwatera Główna ZHP
Chorągiew Ziemi Lubuskiej ZHP
T-Teens
Mały Pitagoras
Dzień Osób Niepełnosprawnych

9. Drużyna Wędrownicza Nieprzetartego Szlaku "Dęby" uczestniczyła w XII Obchodach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych zorganizowanych przez Dom Pomocy Społecznej w Skwierzynie, Stowarzyszenie "Nasz Dom" i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Skwierzynie.

Obchody odbyły się 11.05.2016r. W zawodach wzięło udział 16 drużyn. 14 było z województwa lubuskiego, jedna drużyna była z Kwilcza oraz jedna z Rechenwalde. Harcerze pomagali w rozstawieniu namiotów, ławek i sprzętu niezbędnego do odbycia imprezy. Wszystko zaczęło się o 10.00 przemarszem drużyn z DPS-u w Skwierzynie do OSiR- u, gdzie odbywały się zawody. Przemarsz uświetniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Drezdenka. W pochodzie uczestniczyli także harcerze, którzy nieśli flagę olimpijską oraz banery.

Po dojściu na stadion, podczas rozpoczęcia, harcerze zawiesili flagę olimpijską. Same zawody składały się z czterech konkurencji, w których każda drużyna musiała wziąć udział. W trakcie zawodów wystąpiło Studio Tańca Remix, zespół "Echo" razem z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Skwierzynie, Uniwersytet III Wieku oraz młodzież ze skwierzyńskiego gimnazjum. Organizatorzy zagwarantowali ciepły posiłek i napoje.

Ostatecznie każdy uczestnik i każda drużyna zdobyli medale i upominki, ponieważ w tej olimpiadzie nie liczyły się wyniki, ale sam udział. Wśród gości zaproszonych na obchody nie zabrakło komendantki hm Haliny Męderek-Matysik oraz kwatermistrza hm. Gerta Matysika.
Copyright © zhpskwierzyna.pl 2011-2018
Odwiedziło nas 478801 gości.
kontakt: komendant@zhpskwierzyna.pl
tel. 95 749 39 73, kom. 608 438 915
Oparte na: PHP-Fusion v 6.01.18
wkudlin