Nawigacja
Strona główna
Związek Drużyn
1 DH "Sokół"
5 DH "Platany"
8 DW "Włóczykije"
9 DW "Dęby"
10 DH "Dreptaki"
56 DH "Grom"
65 DSH "Warta"
1 GZ "Rozbrykane Iskierki"
3 GZ "Leśne Pogotowie"
Rozkazy
Budujemy Kalwarię
Komenda
Kontakt
Logowanie
Losowe zdjęcia
Strona na serwerze firmy:
lisek.pl
Kwatera Główna ZHP
Chorągiew Ziemi Lubuskiej ZHP
T-Teens
Mały Pitagoras
Biało-Czerwona

Jak co roku pod koniec kwietnia pwd. Mariola Tul ze Związku Drużyn ZHP Skwierzyna zorganizowała dla klas III Szkoły Podstawowej konkurs "Biało-Czerwona".

W tym roku w poniedziałek 25.04.2016r. odbyły się we wszystkich klasach trzecich eliminacje do finału konkursu, który polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 12 pytań z zakresu znajomości barw flagi, Konstytucji 3 Maja oraz kilku podstawowych wiadomości o naszej ojczyźnie. Z każdej klasy wyłoniono po 5 osób, które w piątek 29 kwietnia wzięły udział w finale konkursu.

W finale bezkonkurencyjna okazała się Zofia Kędziora z klasy 3b – zajęła I miejsce. Na drugim miejscu znaleźli się chłopcy Adam Hewa klasa 3c i Oliwier Juretko klasa 3d. O trzecie miejsce walczyło aż 6 uczniów klas III. Spośród nich najlepszym okazał się Mikołaj Bubnowski i on zajął III miejsce. Każdy uczeń biorący udział finale walczył też o I miejsce dla swojej klasy i tu okazali się najlepsi uczniowie z klasy 3b. Ta klasa zdobyła Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły Podstawowej w Skwierzynie.

Osobiście jestem bardzo dumna z dzieci i ich ogromnej wiedzy na temat naszych barw narodowych, hymnu państwowego czy też godła Polski. Dziękuję bardzo paniom wychowawczyniom klas trzecich za pomoc i możliwość zorganizowania tego konkursu. Dziękuję również harcerkom z 56 DH "Grom": druhnom: Zuzi, Wiktorii, Oli i Idze za pomoc podczas eliminacji i finału konkursu.

Każda klasa otrzymała cukierki za udział w konkursie, a najlepsi dyplomy i nagrody książkowe, a było to możliwe dzięki współfinansowaniu konkursu przez Gminę Skwierzyna. Gratuluję zwycięzcom sukcesów i życzę powodzenia w dalszej nauce.

Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj!
pwd. Mariola Tul
Copyright © zhpskwierzyna.pl 2011-2018
Odwiedziło nas 476983 gości.
kontakt: komendant@zhpskwierzyna.pl
tel. 95 749 39 73, kom. 608 438 915
Oparte na: PHP-Fusion v 6.01.18
wkudlin