Nawigacja
Strona główna
Związek Drużyn
1 DH "Sokół"
5 DH "Platany"
8 DW "Włóczykije"
9 DW "Dęby"
10 DH "Dreptaki"
56 DH "Grom"
65 DSH "Warta"
1 GZ "Rozbrykane Iskierki"
3 GZ "Leśne Pogotowie"
Rozkazy
Budujemy Kalwarię
Komenda
Kontakt
Logowanie
Losowe zdjęcia
Strona na serwerze firmy:
lisek.pl
Kwatera Główna ZHP
Chorągiew Ziemi Lubuskiej ZHP
T-Teens
Mały Pitagoras
Gromowisko

W piątek 22 kwietnia 2016r. 56 DH "Grom" gościła w Skwierzynie 22 DH "Krzesiwo" wraz ze swoim drużynowym pwd. Adrianem Portała z Międzyrzecza.

Wspólny apel rozpoczął nasz biwak w szkole podstawowej. Po przejściu na salę gimnastyczną uczestnicy wzięli udział we wspólnym śpiewaniu karaoke, był nawet twister, który wygrała nasza druhenka Iga Stankiewicz. Następnie przebrani w stroje karnawałowe wspólnie bawiliśmy się przy muzyce. Wybrano króla i królową balu. Jak się okazało, główną atrakcją balu stały się balony. Nie zabrakło również życzeń urodzinowych i spowiedzi hufcowej solenizanta z drużyny przeciwnej. Po balu wróciliśmy na miejsce zakwaterowania, aby przygotować się do gry nocnej, którą przygotowały druhny Zuzanna Lis i Wiktoria Kurzawska. Po przydziale do patroli i wyborze nazwy, każdy patrol mógł spokojnie się lepiej poznać i przygotować do gry nocnej.

O godzinie 23.30 wyruszyliśmy w teren za cmentarzem, aby tam odszukiwać punktów, na których należało ułożyć puzzle, odgadnąć kto jest na zdjęciu, rozwiązać krzyżówkę czy zapleść warkocza ze sznurków. Zmarznięci wróciliśmy do szkoły, aby tu zaliczyć ostatnie zadanie z gry nocnej – szycie duszka. Było to poważne wyzwanie, które okazało się świetną zabawą. Niektórym oczy się już zamykały do snu, ale twardo kibicowali swoim "krawcom". Duszki powstały i nastała pora snu, jak się okazało, do pobudki zostało tylko 5 godzin.

Z samego rana, po śniadaniu, patrole wyruszyły w teren w okolice Skwierzyny, aby sprawdzić się z wiedzy i umiejętności harcerskich. Nie zabrakło pierwszej pomocy, czy też odgadnięcia zaszyfrowanego hasła alfabetem morse’a, harcerze musieli wyznaczyć azymuty oraz odnaleźć cmentarz żydowski. Gra zakończyła się pomyślnie – wszyscy wrócili bezpiecznie do szkoły. Nadszedł czas pakowania się i rozstania. Zawarte znajomości i przyjaźnie pewnie przetrwają na długo. A my spotkamy się na szlaku – przed nami kolejne wyzwanie – Rajd "Szlakiem stalowych kopuł" w Kaławie już w maju.

Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj!
pwd. Mariola Tul
Copyright © zhpskwierzyna.pl 2011-2018
Odwiedziło nas 473516 gości.
kontakt: komendant@zhpskwierzyna.pl
tel. 95 749 39 73, kom. 608 438 915
Oparte na: PHP-Fusion v 6.01.18
wkudlin