Nawigacja
Strona główna
Związek Drużyn
1 DH "Sokół"
5 DH "Platany"
8 DW "Włóczykije"
9 DW "Dęby"
10 DH "Dreptaki"
56 DH "Grom"
65 DSH "Warta"
1 GZ "Rozbrykane Iskierki"
3 GZ "Leśne Pogotowie"
Rozkazy
Budujemy Kalwarię
Komenda
Kontakt
Logowanie
Losowe zdjęcia
Strona na serwerze firmy:
lisek.pl
Kwatera Główna ZHP
Chorągiew Ziemi Lubuskiej ZHP
T-Teens
Mały Pitagoras
Stolica Wielkopolski

Kolejna sobota, 16 kwietnia 2016r., minęła członkom Związku Drużyn Skwierzyna na wycieczce po Poznaniu.

Zwiedziliśmy Muzeum Powstania Wielkopolskiego, Muzeum Rogala, Muzeum Literackie Henryka Sienkiewicza, zabytkowe kamieniczki rynku poznańskiego oraz zawitaliśmy do ZOO. Wycieczka rozpoczęła się w słoneczny poranek. W Muzeum Powstania mogliśmy obejrzeć film o pierwszym dowódcy powstania – Stanisławie Taczaku, Wielkopolaninie. Po czym obejrzeliśmy eksponaty muzealne. Stad wyruszyliśmy na podbój Muzeum Rogala. Tu było dużo śmiechu i radości. Poznaliśmy trochę słówek z gwary wielkopolskiej, każdy mógł przyłożyć się do wykonania rogali świętomarcińskich, z których słynie Poznań. Po pracy przy rogalach nadarzyła się okazja, aby z okien pracowni zobaczyć poznańskie koziołki. Po tylu wrażeniach pożegnaliśmy naszych gospodarzy i udaliśmy się odwiedzić naszego noblistę.

Rok 2016 został ogłoszony rokiem sienkiewiczowskim, dlatego też poszliśmy pogłębić naszą wiedzę do Muzeum Literackiego Henryka Sienkiewicza. Tu wysłuchaliśmy ciekawych opowieści o naszym pisarzu. Każdy mógł skorzystać z multimediów muzealnych, zobaczyć ciekawą wystawę "Sienkiewicz - społecznik".

Po zdobyciu nowej interesującej wiedzy, udaliśmy się na obiad, po czym pojechaliśmy do poznańskiego ZOO. Pogoda zaczęła nam się psuć. Gdy dotarliśmy do słoni, rozpadało się, zwierzęta się pochowały i musieliśmy skrócić swoją wizytę. Każdy wrócił z pamiątkami i miłymi wspomnieniami z wycieczki.

pwd. Mariola Tul
Copyright © zhpskwierzyna.pl 2011-2018
Odwiedziło nas 476995 gości.
kontakt: komendant@zhpskwierzyna.pl
tel. 95 749 39 73, kom. 608 438 915
Oparte na: PHP-Fusion v 6.01.18
wkudlin