Nawigacja
Strona główna
Związek Drużyn
1 DH "Sokół"
5 DH "Platany"
8 DW "Włóczykije"
9 DW "Dęby"
10 DH "Dreptaki"
56 DH "Grom"
65 DSH "Warta"
1 GZ "Rozbrykane Iskierki"
3 GZ "Leśne Pogotowie"
Rozkazy
Budujemy Kalwarię
Komenda
Kontakt
Logowanie
Losowe zdjęcia
Strona na serwerze firmy:
lisek.pl
Kwatera Główna ZHP
Chorągiew Ziemi Lubuskiej ZHP
T-Teens
Mały Pitagoras
Wojciechowym szlakiem

W słoneczną sobotę, 9 kwietnia 2016r., harcerze, zuchy i instruktorzy Związku Drużyn Skwierzyna udali się do Pszczewa, aby wziąć udział w Wiosennym Rajdzie "Wojciechowym Szlakiem".

Po apelu na rynku pszczewskim każda z drużyn mogła zobaczyć wnętrze i wyposażenie muzeum "Dom szewca". Dom mieszczański, który został wybudowany w połowie XVIII wieku, a w nim znajdującą się czarną kuchnię i warsztat szewca. W przeszłości w warsztacie tym pracował Feliks Paździorek, doskonały rzemieślnik, którego zarówno ojciec jak i brat również byli szewcami.

Po tak ciekawej wizycie, Każda drużyna wyruszyła na trasę położoną wśród jezior i lasów. Po drodze trzeba było wykazać się umiejętnościami różnego rodzaju, np. wykonać helikopter, który potem należało wypuścić z samego szczytu wieży. Nie zabrakło sprawdzenia umiejętności z pierwszej pomocy, rzutów do celu, układania "puzzli" z życia bociana. Było fajnie i wesoło. Po dotarciu do mety, czekało na wszystkich ognisko i kiełbaski. Po posiłku przyszedł czas na apel, na którym zostały ogłoszone wyniki. Wśród gromad zuchowych skwierzyńsko-murzynowskie zuchy zdobyły I miejsce. 56 DH "Grom" zajęła IV miejsce w kategorii harcerzy i harcerzy starszych.

Rajd był udany i wszyscy wrócili cali i zdrowi do swoich domów. Do zobaczenia za rok.

pwd. Mariola Tul
Copyright © zhpskwierzyna.pl 2011-2018
Odwiedziło nas 476993 gości.
kontakt: komendant@zhpskwierzyna.pl
tel. 95 749 39 73, kom. 608 438 915
Oparte na: PHP-Fusion v 6.01.18
wkudlin