Nawigacja
Strona główna
Związek Drużyn
1 DH "Sokół"
5 DH "Platany"
8 DW "Włóczykije"
9 DW "Dęby"
10 DH "Dreptaki"
56 DH "Grom"
65 DSH "Warta"
1 GZ "Rozbrykane Iskierki"
3 GZ "Leśne Pogotowie"
Rozkazy
Budujemy Kalwarię
Komenda
Kontakt
Logowanie
Losowe zdjęcia
Strona na serwerze firmy:
lisek.pl
Kwatera Główna ZHP
Chorągiew Ziemi Lubuskiej ZHP
T-Teens
Mały Pitagoras
W poszukiwaniu wiosny

Harcerzom i zuchom ze ZD Skwierzyna, udało się wypędzić Zimę.

Dzięki harcerkom z 5 DH "Platany" z Murzynowa, zuchy i harcerze ze Skwierzyny mogli spotkać się na biwaku pt. "Szukamy Wiosny" w Murzynowie. 19 marca obudził wszystkich pięknym słonecznym porankiem, niestety wszystko co dobre trwa krótko i piękna pogoda również. Trasa chociaż krótka, nie była łatwa. Na początek wszyscy postanowili wykonać Marzannę - symbol zimy, następnie przenieść ją nad rzekę Wartę, by tam w okrutnych ogniach spalić wszystkie zimowe ślady. Przedsięwzięcie to nie było łatwe, zimowy przeszywający wiatr, chronił pannę Marzannę, utrudniając przeniesienie jej nad brzeg rzeki. Kiedy uczestnicy biwaku próbowali robić wiosenne gaiki, wiatr nie ustępował. Jednak Wiosna zwyciężyła, symbol zimy został spalony, a kiedy dogasał ostatni płomyk palącej się bibułowej sukienki, powolutku i nieśmiało wychodziło słoneczko, które pozostało do zakończenia całego biwaku.

Oprócz słonecznej niespodzianki, na biwaku pt. "Szukamy Wiosny" w Murzynowie, pewna grupka dzieci bardzo dobrze zapamięta ten dzień. Harcerze i zuchy mają różne zwyczaje, mają obowiązek i swoje prawo. Kto chce być w szeregach tzw. "szarych mundurków" musi dobrowolnie złożyć obietnicę lub przyrzeczenie. Tak też się stało.

W otoczeniu wszystkich, na ogień z dumą Adam Osiński i Tatiana Różycka złożyli Obietnicę Zucha a tym samym stali się prawdziwymi Zuchami i mogą oficjalnie nosić znaczek Zucha. W szeregi harcerzy weszły także trzy druhenki: Lidia Świątek, Aleksandra Jasiukiewicz i Wiktoria Kowala, po złożeniu "Przyrzeczenia Harcerskiego" na ich mundurach zabłysł Krzyż Harcerski. Mamy nadzieję, że pomysłowe harcerki z Murzynowa poszukiwanie wiosny wniosą na stale do kalendarza harcerskich imprez.

Z harcerskim pozdrowieniem
phm.Beata Gunia
Czuwaj
Copyright © zhpskwierzyna.pl 2011-2018
Odwiedziło nas 476990 gości.
kontakt: komendant@zhpskwierzyna.pl
tel. 95 749 39 73, kom. 608 438 915
Oparte na: PHP-Fusion v 6.01.18
wkudlin