Nawigacja
Strona główna
Związek Drużyn
1 DH "Sokół"
5 DH "Platany"
8 DW "Włóczykije"
9 DW "Dęby"
10 DH "Dreptaki"
56 DH "Grom"
65 DSH "Warta"
1 GZ "Rozbrykane Iskierki"
3 GZ "Leśne Pogotowie"
Rozkazy
Budujemy Kalwarię
Komenda
Kontakt
Logowanie
Losowe zdjęcia
Strona na serwerze firmy:
lisek.pl
Kwatera Główna ZHP
Chorągiew Ziemi Lubuskiej ZHP
T-Teens
Mały Pitagoras
Niezwykłe urodziny

Ta zbiórka na pewno należała do wyjątkowych. Przede wszystkim, dlatego że mogliśmy spotkać się wszyscy razem - "Sokół" i "Rozbrykane Iskierki".

22 lutego to data, która niezwykle do tego zachęca. Skauci na całym świecie obchodzą urodziny swojego założyciela i jego żony.

Obchody Dnia Myśli Braterskiej rozpoczęły się trochę nietypowo. Pod koniec życia naszego założyciela, kiedy idea skautingu stawała się coraz bardziej popularna, Robert Baden Powell otrzymał tak wiele kartek urodzinowych, że nie miał gdzie ich pomieścić. Pomyślał wtedy, że to doskonała okazja, by tego dnia harcerze z całego świata przesyłali pozdrowienia sobie wzajemnie, a nie przekazywali je do niego.

Od tego czasu harcerze, zuchy i skauci 22 lutego w sposób szczególny akcentują, że tworzą jedną rodzinę. Sokół i Rozbrykane Iskierki też spotkały się na wspólnym świecowisku, by przypomnieć sobie, czym jest idea braterstwa. Starym obyczajem harcerskim usiedliśmy w kręgu, by razem śpiewać piosenki i rozmawiać o braterstwie. Później nastąpił bardzo uroczysty moment.

Alicja Kaczorowska, Karolina Kudlińska i Paweł Nowacki złożyli Przyrzeczenie Harcerskie, zapewniając z nim, że będą służyć Bogu i Polsce oraz nieść chętną pomoc bliźnim. To jeden z najważniejszych momentów w życiu każdego harcerza.

Także Rozbrykane Iskierki miały powód do dumy, ponieważ kilkoro członków gromady złożyło Obietnicę Zuchową - to również bardzo ważna chwila. Filip Kołodziejczyk, Wiktoria Motowidło i Dominika Piórko zapewniali, że chcą być dobrymi zuchami.

Później przeprowadziliśmy kilka zabaw integracyjnych, by sprawdzić, ile o sobie wiemy. Braterstwo to przecież prawdziwa przyjaźń, a przyjaciele świetnie się znają. Następnie podzieliliśmy się na grupy i stworzyliśmy plakaty. Należało dopisać skojarzenia ze słowem BRATERSTWO.

Zbiórkę zakończyliśmy tradycyjnym kręgiem i "iskierką przyjaźni". Mamy nadzieję, że okazji do wspólnych spotkań będzie jeszcze więcej.

Iwona Krzysztof, Renata Pałka
Copyright © zhpskwierzyna.pl 2011-2018
Odwiedziło nas 476813 gości.
kontakt: komendant@zhpskwierzyna.pl
tel. 95 749 39 73, kom. 608 438 915
Oparte na: PHP-Fusion v 6.01.18
wkudlin