Nawigacja
Strona główna
Związek Drużyn
1 DH "Sokół"
5 DH "Platany"
8 DW "Włóczykije"
9 DW "Dęby"
10 DH "Dreptaki"
56 DH "Grom"
65 DSH "Warta"
1 GZ "Rozbrykane Iskierki"
3 GZ "Leśne Pogotowie"
Rozkazy
Budujemy Kalwarię
Komenda
Kontakt
Logowanie
Losowe zdjęcia
Strona na serwerze firmy:
lisek.pl
Kwatera Główna ZHP
Chorągiew Ziemi Lubuskiej ZHP
T-Teens
Mały Pitagoras
Nocowisko

W dniach 6-7 listopada 2015r. 56 DH "Grom" była organizatorem nocowiska, na które zostały zaproszone zuchy z 3 GZ "Leśne Pogotowie".

Po zakwaterowaniu, wszyscy udali się na apel, który poprowadziła drużynowa "Gromu" - dh. Mariola. Na apelu został wręczony znak drużyny dh. Ali Janas, która bardzo na niego zasłużyła. Po apelu wszyscy udali się na Świecowisko, przy którym śpiewali piosenki harcerskie, przedstawiali swoje zastępy i szóstki. Było bardzo radośnie i wesoło. Gościnnie na gitarze przygrywał dh. Aksel z 65 DSH "Warta". Po Świecowisku harcerze i zuchy zostały podzielone na patrole, które po krótkiej odprawie wyruszyły na grę nocną, przygotowaną przez dh. Zuzię Lis i dh. Alę Janas.

Podczas gry druhowie musieli się zmierzyć z zadaniami typu: układanka puzzli, szyfry, ułożenie piosenki, rymowanki. Zadania bardzo się podobały, a największą frajdą była możliwość chodzenia po ciemku wokół szkoły. Po powrocie wszyscy przygotowali się do kolacji, a po jej spożyciu udali się na spokojny sen, nie spodziewając się niepokojącej nocy.

Po ułożeniu do snu, drużyna "Grom" zaczęła wyciągać na zewnątrz najstarsze zuchy w celu odbycia próby odwagi harcerza. Każdy z nich, chcąc wstąpić do naszej drużyny, musiał wyrazić zgodę na chęć wstąpienia do drużyny i przystąpienia do próby odwagi. Z zawiązanymi oczami biszkopty musiały przejść przez głęboki kanion, most nad przepaścią, ominąć niebezpieczne zwierzęta, aby na końcu dotrzeć do królowej i ucałować ją w dłoń. Każdy z przechodzących próbę odwagi spisał się wspaniale. Wszyscy przeszli pomyślnie swoje próby i od soboty są nowymi członkami 56 DH "Grom".

Na porannym apelu zostały wręczone nagrody i dyplomy dla patroli za grę nocną oraz dh. Agata i Martyna wręczyły dyplomy pożegnania zuchom, którzy odeszli do drużyny harcerskiej, dziękując za wspólnie spędzone chwile.

Serdecznie dziękujemy za pomoc dh. Bartkowi i druhnom przybocznym Martynie i Agacie.

pwd. Mariola Tul
Copyright © zhpskwierzyna.pl 2011-2018
Odwiedziło nas 473521 gości.
kontakt: komendant@zhpskwierzyna.pl
tel. 95 749 39 73, kom. 608 438 915
Oparte na: PHP-Fusion v 6.01.18
wkudlin