Nawigacja
Strona główna
Związek Drużyn
1 DH "Sokół"
5 DH "Platany"
8 DW "Włóczykije"
9 DW "Dęby"
10 DH "Dreptaki"
56 DH "Grom"
65 DSH "Warta"
1 GZ "Rozbrykane Iskierki"
3 GZ "Leśne Pogotowie"
Rozkazy
Budujemy Kalwarię
Komenda
Kontakt
Logowanie
Losowe zdjęcia
Strona na serwerze firmy:
lisek.pl
Kwatera Główna ZHP
Chorągiew Ziemi Lubuskiej ZHP
T-Teens
Mały Pitagoras
W Indiańskiej Wiosce

Harcerska Akcja Letnia to doskonała okazja, by podsumować rok harcerski, zacieśnić dawne i nawiązać nowe przyjaźnie, zdobyć sprawności, rozwinąć się i oczywiście - dobrze się bawić.

Niesulice to doskonałe miejsce, by spełnić wszystkie te wymagania.

Tegoroczny obóz był wyjątkowy pod wieloma względami. Odpoczywaliśmy nad urokliwym jeziorem, a cudowna, słoneczna i upalna pogoda bardzo nas rozpieszczała. Poza tym zuchy i harcerze zamienili się w Indian. Zbudowali tipi. Nadali swoim namiotom plemienne nawy, gotowali szamańskie potrawy, polowali na bizona i prowadzili nocne ćwiczenia sprytu i czujności, bronili się przed białymi twarzami grasującymi po okolicy. Uczyli się indiańskich piosenek i systemu komunikacji. To tylko niektóre atrakcje. Dopełnieniem wyjątkowości wspólnych chwil był fakt, że kilkoro zuchów i harcerzy złożyło Obietnicę i Przyrzeczenie. To szczególny moment. Wśród nocy, w towarzystwie maleńkich światełek musieli przejść próbę odwagi i dotrzeć na plażę. Tam w kręgu czekali już na śmiałków inni harcerze i pozostałe zuchy. Tego samego dnia świętowaliśmy także urodziny trzech dzielnych Indian. Atrakcją okazały się także nocne warty, które wszyscy pełnili bardzo chętnie. Najmłodsi udaremnili nawet najście białej twarzy, która niepostrzeżenie próbowała wedrzeć się do naszej wioski. Złodziej nie wiedział, z kim zadziera!

Nie zabrakło również chrztu obozowego. Musieli przejść go wszyscy, którzy w Niesulicach gościli pierwszy raz. Nie było łatwo udowodnić, że jest się prawdziwym Indianinem. Chodziliśmy po szyszkach. Oddawaliśmy pokłon wodzowi plemiennemu. Wchodziliśmy do kadzi z tajemniczą błotnistą miksturą i w nietypowy sposób przebijaliśmy balony z wodą. Całe nasze ciała zostały ozdobione barwami wojennymi. Wszyscy byli bardzo dzielni i uroczyście nadano im indiańskie imiona.

Bardzo dziękujemy Komendzie obozu w Niesulicach za życzliwe i serdeczne przyjęcie oraz bezinteresowną i chętną pomoc. Kadra obozu pokazała, co oznacza harcerska wspólnota i jak w praktyce realizować założenie, że wszyscy członkowie Związku Harcerstwa Polskiego są jedną rodziną.

Wierzymy, że jeszcze wrócimy do Niesulic. Wszystkie wspaniałe wspomnienia zatrzymamy na długo, a na wrześniowych zbiórkach będziemy z entuzjazmem opowiadać, jak wspaniale było w czasie HAL.

dh Renata Pałka
dh Iwona Krzysztof
Copyright © zhpskwierzyna.pl 2011-2018
Odwiedziło nas 476988 gości.
kontakt: komendant@zhpskwierzyna.pl
tel. 95 749 39 73, kom. 608 438 915
Oparte na: PHP-Fusion v 6.01.18
wkudlin