Nawigacja
Strona główna
Związek Drużyn
1 DH "Sokół"
5 DH "Platany"
8 DW "Włóczykije"
9 DW "Dęby"
10 DH "Dreptaki"
56 DH "Grom"
65 DSH "Warta"
1 GZ "Rozbrykane Iskierki"
3 GZ "Leśne Pogotowie"
Rozkazy
Budujemy Kalwarię
Komenda
Kontakt
Logowanie
Losowe zdjęcia
Strona na serwerze firmy:
lisek.pl
Kwatera Główna ZHP
Chorągiew Ziemi Lubuskiej ZHP
T-Teens
Mały Pitagoras
Rajdowo z sukcesem

W piękny słoneczny piątek, 24 kwietnia 2015r. 56 DH "Grom" wyruszyła do Szczecina, aby wziąć udział w XXII Ogólnopolskim Rajdzie "Gryf".

Po dotarciu na miejsce i zakwaterowaniu spotkaliśmy się wszyscy na kominku, gdzie nastąpiła prezentacja patroli i wspólne śpiewanie piosenek harcerskich. Każdy nie mógł doczekać się następnego dnia, ponieważ wówczas czekała nas trasa po Szczecinie z zaliczaniem punktów.

Naszą drużynę reprezentował 6-cio osobowy patrol "Gromowładni". Po śniadaniu w sobotę wyruszyliśmy na trasę rajdu. Jak się okazało mięliśmy do zdobycia 10 punktów. Jak zawsze nasi harcerze spisali się na medal, wytrwali trudy wędrowania i zaliczania zadań na poszczególnych punktach.

Musieli nagrać film promujący Starówkę Szczecińską, należało z osób patrolu zbudować budowlę przedstawioną na wylosowanym zdjęciu, ułożyć domino harcerskie. Harcerze mieli możliwość obejrzenia filmu o Szczecinie lat 60 w Archiwum Państwowym. Wykazali się w boju – bieg w masce pgaz. oraz nadawali i odbierali alfabet Morse’a. Zabawa była wspaniała. Po dotarciu na metę – Dom Harcerza - zjedli obiad i wrócili do bazy na krótki odpoczynek. Wieczorem udali się wszyscy na koncert zespołu "Wołosatki", który zaśpiewał sporo znanych piosenek harcerskich tych nowych i tych starszych.

Niedziela, słoneczko za oknem po pobudce i sprzątaniu udali się wszyscy na Cmentarz Centralny na Apel kończący rajd. Z niedowierzaniem, a jednocześnie ogromną radością patrol "Gromowładni" przyjęli informację, że zajęli I miejsce w tym rajdzie – trud i wysiłek został nagrodzony.

pwd. Mariola Tul
Copyright © zhpskwierzyna.pl 2011-2018
Odwiedziło nas 473512 gości.
kontakt: komendant@zhpskwierzyna.pl
tel. 95 749 39 73, kom. 608 438 915
Oparte na: PHP-Fusion v 6.01.18
wkudlin