Nawigacja
Strona główna
Związek Drużyn
1 DH "Sokół"
5 DH "Platany"
8 DW "Włóczykije"
9 DW "Dęby"
10 DH "Dreptaki"
56 DH "Grom"
65 DSH "Warta"
1 GZ "Rozbrykane Iskierki"
3 GZ "Leśne Pogotowie"
Rozkazy
Budujemy Kalwarię
Komenda
Kontakt
Logowanie
Losowe zdjęcia
Strona na serwerze firmy:
lisek.pl
Kwatera Główna ZHP
Chorągiew Ziemi Lubuskiej ZHP
T-Teens
Mały Pitagoras
Zimowisko 2015

Tegoroczne, III Zimowe Spotkanie Drużyn Nieprzetartego Szlaku "Harcerskie Ciepło" przeszło do historii.

W dniach 16-20.02.1015r. w internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Międzyrzeczu spotkali się niepełnosprawni skauci z terenu całej Polski, a dokładnie: Dęblina, Wrocławia, Łodzi, Turku, Słupcy, Toporowa, Rokitna, Skwierzyny, Murzynowa, Sandomierza i Bydgoszczy. Organizatorem imprezy przy wsparciu Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym była 10 DW NS "Dreptaki" działająca przy DPS Rokitno 38, a komendantem jej drużynowy pwd. Bartłomiej Orzeł.

Uczestnicy spotkali się z prawdziwą obfitością programu, dzięki czemu mogli dokształcić się i wykazać w wielu dziedzinach. Dzień pierwszy poświęcony był na integrację i poznanie się środowisk harcerskich, które uczestniczyły w spotkaniu przy harcerskim ogniu pt. "Jak dobrze nam w harcerskim kręgu". Właśnie na ten ogień swoje Przyrzeczenie Harcerskie złożyło dwóch nowych opiekunów drużyn Nieprzetartego Szlaku.

Drugi dzień rozpoczął turniej w kręgle oraz zajęcia rekreacyjne na pływalni "Kasztelanka". Podczas poobiednich zajęć kulinarnych pt. "Żyję zdrowo – jem kolorowo" harcerze własnoręcznie przygotowywali zdrowe posiłki. W tym dniu odbyło się również spotkanie w harcerskim kręgu pt. "100 lat – Wiekowe Harcerstwo", podczas którego obecne były władze samorządowe, harcerskie oraz przedstawiciele placówek opiekuńczych. Dzień zakończyły zajęcia taneczne z tancerkami zespołu "Nowinka", podczas których nakręcony został teledysk, w którym zatańczyli wszyscy uczestnicy. Na koniec odbyła się dyskoteka "Black&White disco", podczas której obowiązywały stroje tylko w kolorze czarnym i białym!

Dzień trzeci to olimpiada sportowa, seans filmowy, zwiedzanie miasta oraz zajęcia z wolontariuszami Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym, którzy przenieśli uczestników w świat ciszy i mroku.

W dniu czwartym wszyscy wyjechali do Przytocznej, a tam wzięli udział w grze terenowej (z punktem z ogniskiem, kiełbasą i wojskową grochówką), spotkaniu z wójtem gminy oraz projekcją filmu ukazującego walory Przytocznej. Pobyt zakończył seans filmowy "Czarne stopy" w sali kinowej Gminnego Ośrodka Kultury oraz profesjonalna sesja nagraniowa słuchowiska radiowego, w której wzięła udział kadra instruktorska. Krótko przed uroczystym apelem końcowym odbył się pokaz ustawiania awaryjnego lotniska dla helikopterów, a po apelu, kolejna niespodzianka, loteria fantowa z pięknymi upominkami od naszych wspaniałych darczyńców dla każdego uczestnika.

Podczas spotkania wykonana została ogromna praca wielu osób: instruktorów harcerskich, przyjaciół harcerstwa czy ludzi na bieżąco włączających się w pomoc. Wszystko wypadło wspaniale, a w głowach organizatorów rodzą się już nowe pomysły na następny rok. To był wielki triumf dobroci i przyjaźni. Szczególne podziękowania dla tych, bez których nasze spotkanie nie miałoby szans się odbyć:
- Arletta Stachecka – dyrektor SOSW w Międzyrzeczu
- Magdalena Mleczak – dyrektor DPS Rokitno 38
- Dariusz Maciński – WoodWaste
- Aneta i Wojciech Mądrowscy
- Łukasz Malinowski
- Marlena Pietrzak - Auto Port Renice
- Nina i Andrzej Lewko
- Ewa Skrzek-Bączkowska – TPG
- Piotr Barski – GOK Przytoczna
- Jacek Bełz – Duet
- Mirosław Janz – Ratownictwo Medyczne
- Pływalnia "Kasztelanka" Międzyrzecz
- Manuela Mamys - Nowinka
- Mariusz Janiszewski
- Joanna Dąbrowska
- Małgorzata i Piotr Pikus
- Leszek Karczmarski - Algraf
Copyright © zhpskwierzyna.pl 2011-2018
Odwiedziło nas 487480 gości.
kontakt: komendant@zhpskwierzyna.pl
tel. 95 749 39 73, kom. 608 438 915
Oparte na: PHP-Fusion v 6.01.18
wkudlin