Nawigacja
Strona główna
Związek Drużyn
1 DH "Sokół"
5 DH "Platany"
8 DW "Włóczykije"
9 DW "Dęby"
10 DH "Dreptaki"
56 DH "Grom"
65 DSH "Warta"
1 GZ "Rozbrykane Iskierki"
3 GZ "Leśne Pogotowie"
Rozkazy
Budujemy Kalwarię
Komenda
Kontakt
Logowanie
Losowe zdjęcia
Strona na serwerze firmy:
lisek.pl
Kwatera Główna ZHP
Chorągiew Ziemi Lubuskiej ZHP
T-Teens
Mały Pitagoras
Wdrapać się na szczyt

Harcerze z 1 DH Sokół i zuchy z 1 GZ Rozbrykane Iskierki pojechali wspinać się na ściance wspinaczkowej w międzyrzeckiej jednostce wojskowej.

Warto przypomnieć, że była to nagroda za udane występy podczas Festiwalu Piosenki Harcerskiej "Siorba". Już od dawna nie mogli się doczekać. Niecierpliwie czekali na dzień wyjazdu. Spełnili swoje marzenia w środę przed Wielkanocą.

Wrócili radośni uśmiechnięci i pełni wrażeń. Wciąż wspominają ten dzień. Wojtek i Kamil zapewniają z Entuzjazmem: "Wszystko nam się podobało". Chłopcy nie mają więc żadnych zastrzeżeń. Michał i Kuba podkreślają z zaangażowaniem, że bardzo im się podobało wspinanie. Filip przypomina, że w jednostce były też inne atrakcje: "Najbardziej podobał mi się czołg".

A co na temat wyjątkowej nagrody myślą dziewczyny? Mogłoby się wydawać, że taka wspinaczka nie będzie dla płci pięknej przyjemną rozrywką. Nic bardziej mylnego – harcerki udowodniły, że są równie odważne jak harcerze, choć Oktawia przyznaje nieśmiało: "Za pierwszym razem prawie się popłakałam ze strachu". Obawy miała też Dominika, która na początku bała się, że spadnie, zwłaszcza że, jak podkreśla Ala "było wysoko". Na szczęście lęk minął szybko. I pewnie wiele dziewcząt może pochwalić się wyczynem, o którym mówi Julka: "Wspięłam się na samą górę i jestem z siebie dumna".

Nie nudzili się także opiekunowie: Pani Marylka też wchodziła na ściankę. Chciała dodać otuchy córce. Pokazać, że to nic strasznego.

Było zatem wesoło, rodzinnie, solidarnie, głośno i kolorowo? Czy to coś nadzwyczajnego? Ależ skąd! Tak właśnie potrafią bawić się harcerze z Sokoła i "Rozbrykane Iskierki". Dzięki nim każdy wyjazd jest wyjątkowy.

Renata Pałka

Zobacz zdjęcia
Copyright © zhpskwierzyna.pl 2011-2018
Odwiedziło nas 476888 gości.
kontakt: komendant@zhpskwierzyna.pl
tel. 95 749 39 73, kom. 608 438 915
Oparte na: PHP-Fusion v 6.01.18
wkudlin