Nawigacja
Strona główna
Związek Drużyn
1 DH "Sokół"
5 DH "Platany"
8 DW "Włóczykije"
9 DW "Dęby"
10 DH "Dreptaki"
56 DH "Grom"
65 DSH "Warta"
1 GZ "Rozbrykane Iskierki"
3 GZ "Leśne Pogotowie"
Rozkazy
Budujemy Kalwarię
Komenda
Kontakt
Logowanie
Losowe zdjęcia
Strona na serwerze firmy:
lisek.pl
Kwatera Główna ZHP
Chorągiew Ziemi Lubuskiej ZHP
T-Teens
Mały Pitagoras
Harcerzem być to wcale nie wada

W plecaku butelka wody, na twarzy uśmiech a przed nami przygoda! Tak przygotowani wyruszyliśmy na szlak gry terenowej IV Rajdu Powitania Wiosny w Pszczewie. Był 29 marca, piękne i słoneczne przedpołudnie.

Stworzyliśmy dwa patrole: Rozbrykane Iskierki, które rywalizowały z gromadami zuchowymi oraz Marsy - tę oryginalna nazwę wymyślili dla swojego patrolu harcerze. Wszystkie grupy otrzymały mapę, by nie zgubić się na trasie oraz kartę patrolową, gdzie trzeba było wpisywać rozwiązania zadań wykonywanych na poszczególnych punktach gry. Zuchy i harcerze miały wyznaczone nieco inne trasy i odmienne wyzwania do podjęcia.

Patrolowym harcerzy został Michał Śmigiel. To on meldował nas na punktach. Męska część ekipy podjęła się odpowiedzialnego zadania pilnowania trasy i odczytywania wskazówek z mapy. Już na samym początku pojawiły się niespodzianki. Okazało się, że dostaliśmy mapę z trasą i zadaniami dla zuchów! Na szczęście zorientowaliśmy się przed drugim punktem - można było się jeszcze wrócić i poprosić o naprawienie tej pomyłki. Na ochotnika zgłosił się Filip Kudliński, który pobiegł i dowiedział się, jak wygląda harcerska trasa gry.

Realizacja zadań na kolejnych punktach przebiegała już prawie bez problemów. Odszyfrowywaliśmy i szyfrowaliśmy informacje, wykonywaliśmy zadania sprawnościowe oraz wyzwania na czas, które wymagały współpracy. Czasem zuchy i harcerze z Przytocznej spotykali się na trasie rajdu, by życzyć sobie powodzenia i dodać otuchy. W drodze bawiliśmy się znakomicie. Była to doskonała okazja, by zrelaksować się aktywnie na łonie natury. Bez wątpienia mogliśmy się również lepiej poznać.

Po powrocie z trasy musieliśmy ułożyć własny stos ogniskowy, który po kilku minutach zapłonął. Upiekliśmy zatem nadziane na kij pyszne kiełbaski. Czas oczekiwania na apel końcowy spędziliśmy przy ognisku i na placu zabaw. Ogłoszenie wyników było dla nas bardzo miłą uroczystością. Rozbrykane Iskierki zwyciężyły wśród zuchów - zdobyły dyplom i puchar. Niestety, harcerzy znów czekała przykra niespodzianka - zostaliśmy pominięci podczas wręczania nagród. Kiedy po apelu wyjaśnialiśmy to nieporozumienie, okazało się, że karta patrolowa się zapodziała! Liczba zdobytych punktów pozwoliła nam na zajęcie trzeciego miejsca. Oczywiście również otrzymamy dyplom i puchar. Harcerze zareagowali na tę pomyłkę z uśmiechem. Przecież w harcerskiej i zuchowej rywalizacji najważniejsza jest zabawa. To kolejny sukces naszych zuchów i harcerzy. Musimy podtrzymać dobrą passę. Z niecierpliwością czekamy na kolejną okazję do tego, by sprawdzić swoje możliwości i spotkać się z innymi gromadami i drużynami. Bardzo dziękujemy dh Małgorzacie Sławik, która zgodziła się towarzyszyć harcerzom na trasie rajdu. Jesteśmy wdzięczni za pomoc i wsparcie.

dh Renata Pałka i dh Iwona Krzysztof

Zobacz zdjęcia
Copyright © zhpskwierzyna.pl 2011-2018
Odwiedziło nas 476829 gości.
kontakt: komendant@zhpskwierzyna.pl
tel. 95 749 39 73, kom. 608 438 915
Oparte na: PHP-Fusion v 6.01.18
wkudlin