Nawigacja
Strona główna
Związek Drużyn
1 DH "Sokół"
5 DH "Platany"
8 DW "Włóczykije"
9 DW "Dęby"
10 DH "Dreptaki"
56 DH "Grom"
65 DSH "Warta"
1 GZ "Rozbrykane Iskierki"
3 GZ "Leśne Pogotowie"
Rozkazy
Budujemy Kalwarię
Komenda
Kontakt
Logowanie
Losowe zdjęcia
Strona na serwerze firmy:
lisek.pl
Kwatera Główna ZHP
Chorągiew Ziemi Lubuskiej ZHP
T-Teens
Mały Pitagoras
Świętujemy Dzień Myśli Braterskiej

To wyjątkowy dzień, który łączy harcerzy i skautów na całym świecie. Właśnie wtedy obchodzimy dzień urodzin założyciela skautingu Roberta Baden Powella i jego żony. To wspaniała okazja, by przypomnieć sobie, że wszyscy jesteśmy razem, wyznajemy te same wartości, wierzymy w podobne ideały.

Zbiórka upamiętniająca to wydarzenie była inna niż zwykle. Wszyscy przyszli w kompletnym umundurowaniu, co oddaje charakter tej podniosłej chwili. Druhna Iwona Krzysztof serdecznie wszystkich przywitała i przypomniała, dlaczego dziś się zebraliśmy. Harcerzy i zuchów przybyło bardzo wielu. Odwiedzili nas także byli członkowie 1 DH Sokół oraz druh Michał Mytych ze Skwierzyny.

Na ten szczególny dzień przygotowano specjalną grę terenową pod tytułem: Jak Robert Baden Powell wymyślił skauting? Składała się ona z pięciu punktów, a na każdym poszczególne patrole mierzyły się z różnymi zadaniami. Wszystkiego dotyczyły konkretnych elementów, które składają się na harcerską metodę wychowania: rola autorytetu, dyscypliny, samodoskonalenia i nauki przez zabawę.

Nieco zmarznięci i trochę zmęczeni wróciliśmy do świetlicy, by podsumować grę, posilić się pączkiem i wypić gorącą herbatę. Pierwszą część spotkania zakończyliśmy tradycyjnym kręgiem i "iskierką przyjaźni". Później pożegnaliśmy zuchy i w harcerskim gronie przygotowaliśmy świecowisko. Z uwagi na szczególny wymiar tego dnia miało ono charakter obrzędowy. Nie zabrakło wspólnego śpiewania przy dźwiękach gitary. Ponieważ spotkały się ze sobą różne pokolenia, każdy mógł powiedzieć, które wydarzenie harcerskie wspomina najbardziej, jakie szczególnie utkwiło mu w pamięci. Zapewne nasz śmiech niósł się echem po okolicy. A i pewnie czasem łezka zakręciła się w oku na wspomnienie tych wspaniałych chwil, których w harcerstwie było tak wiele.

Kiedy harcerze młodsi i starsi opuścili nasz krąg, pozostali tylko wędrownicy, którzy jeszcze długo grali na gitarach, śpiewali i wspominali. Wspaniale było się spotkać. Oby takich możliwości było jak najwięcej - zapiszmy pięknie kolejne harcerskie karty naszego życia.

CZUWAJ!
Renata Pałka
Copyright © zhpskwierzyna.pl 2011-2018
Odwiedziło nas 487522 gości.
kontakt: komendant@zhpskwierzyna.pl
tel. 95 749 39 73, kom. 608 438 915
Oparte na: PHP-Fusion v 6.01.18
wkudlin