Nawigacja
Strona główna
Związek Drużyn
1 DH "Sokół"
5 DH "Platany"
8 DW "Włóczykije"
9 DW "Dęby"
10 DH "Dreptaki"
56 DH "Grom"
65 DSH "Warta"
1 GZ "Rozbrykane Iskierki"
3 GZ "Leśne Pogotowie"
Rozkazy
Budujemy Kalwarię
Komenda
Kontakt
Logowanie
Losowe zdjęcia
Strona na serwerze firmy:
lisek.pl
Kwatera Główna ZHP
Chorągiew Ziemi Lubuskiej ZHP
T-Teens
Mały Pitagoras
Dusza harcerza śpiewa

Nie pierwszy raz drużyna harcerska Sokół i gromada zuchowa Rozbrykane Iskierki mocno zaznaczyły swoją obecność na V Festiwal Piosenki Harcerskiej "Siorba". Znów wróciliśmy z nagrodami.

Międzyrzecki Ośrodek Kultury przywitał swoich gości bardzo serdecznie i ciepło. Miało to ogromne znaczenie, ponieważ ta styczniowa sobota była wyjątkowo mroźna. Na szczęście harcerze i zuchy szybko rozgrzali się wspólnym śpiewem.

Komisja konkursowa oceniała wykonawców w różnych kategoriach. Osobno wystąpiły zuchy i harcerze. Przewidziano również inne nagrody i wyróżnienia. Sokół zdobył w swojej kategorii 3 miejsce. Harcerze zaśpiewali dwie piosenki, skoczną i wesołą "Zuzię" oraz "Dym jałowca". Michał Śmigiel zaprezentował swój muzyczny talent i akompaniował na gitarze. Dodatkowo powędrowała do nas także nagroda dla najbardziej rozśpiewanej rodziny. Otrzymali ją Martyna, Lena Alicja i Olaf. Okazało się, że w naszych szeregach ukrywał się również najlepszy dyrygent - Jakub Zaborski. Doceniona została także Oktawia Raczyńska, która doskonale wcieliła się w rolę tytułowej Zuzi. Nasza gromada zuchowa miała w swojej kategorii tylko jednego konkurenta - obie ekipy zostały nagrodzone. Harcerze z Sokoła już nie mogą się doczekać, kiedy będą mogli wykorzystać swoją nagrodę - lekcje instruktażowe na ściance wspinaczkowej w Międzyrzeczu.

Dodatkową atrakcją tego niezwykłego harcerskiego spotkania był koncert "Zakazanych Piosenek" oraz występy laureatów tegorocznej Siorby. Harcerze i zuchy już zastanawiają się nad repertuarem, który zaprezentują w przyszłym roku.

Druhna Iwona Krzysztof kieruje słowa wdzięczności w stronę wszystkich osób które przyczyniły się do sukcesu na festiwalu. Swoje podziękowania kieruje szczególnie do Rodziców, na których zawsze można liczyć i nigdy nie odmawiają pomocy.

Czuwaj
Renata Pałka

Zobacz zdjęcia
Copyright © zhpskwierzyna.pl 2011-2018
Odwiedziło nas 476895 gości.
kontakt: komendant@zhpskwierzyna.pl
tel. 95 749 39 73, kom. 608 438 915
Oparte na: PHP-Fusion v 6.01.18
wkudlin