Nawigacja
Strona główna
Związek Drużyn
1 DH "Sokół"
5 DH "Platany"
8 DW "Włóczykije"
9 DW "Dęby"
10 DH "Dreptaki"
56 DH "Grom"
65 DSH "Warta"
1 GZ "Rozbrykane Iskierki"
3 GZ "Leśne Pogotowie"
Rozkazy
Budujemy Kalwarię
Komenda
Kontakt
Logowanie
Losowe zdjęcia
Strona na serwerze firmy:
lisek.pl
Kwatera Główna ZHP
Chorągiew Ziemi Lubuskiej ZHP
T-Teens
Mały Pitagoras
Andrzejki

29 listopada zuchy 3 GZ "Leśne Pogotowie" spotkały się na kolejnej zbiórce, na której było bardzo radośnie. Zuchy wróżyły sobie z wosku, były też wróżby zawodów i jak się okazało kilkoro z naszych zuchów zostanie nauczycielami, malarzami, pisarzami. Chłopcy wróżyli sobie przyszłe wybranki, a dziewczęta przyszłych kawalerów. Było bardzo fajnie i ciekawie. Na koniec mieliśmy wspólny poczęstunek i soki owocowe. Zbiórkę tradycyjnie zakończyliśmy w kręgu.

Czuj
pwd. Mariola Tul

 
 


Andrzejki

Święty Andrzej uważany jest za patrona panien, które chcą wyjść za mąż. Wigilia jego imienin, przypadająca na 29 listopada, to tradycyjny wieczór wróżb.

Dziewczęta spotykają się w swoim gronie, by za pomocą wróżb choć trochę odgadnąć przyszłość. Przede wszystkim jednak, by dowiedzieć się, kiedy wyjdą za mąż i kim będzie ich wybranek.

Katarzynki

Podobne święto obchodzą chłopcy w wigilię świętej Katarzyny, 24 listopada.

To stary polski zwyczaj ludowy. Dziś jest już prawie zapomniany. W przeddzień imienin świętej Katarzyny 24 listopada, chłopcy urządzali sobie wieczór wróżb. Byli przekonani, że za pomocą najróżniejszych sztuczek dowiedzą się, która dziewczyna o nich myśli, jakie imię będzie nosić przyszła żona.
Copyright © zhpskwierzyna.pl 2011-2018
Odwiedziło nas 476914 gości.
kontakt: komendant@zhpskwierzyna.pl
tel. 95 749 39 73, kom. 608 438 915
Oparte na: PHP-Fusion v 6.01.18
wkudlin